Ze Strakonic se Medvědi vracejí bez bodu

Druhé kolo Krajské ligy mužů Jihočeského kraje přineslo střetnutí Medvědů se strakonickými Dudáky. Ačkoli to byli hosté, kteří otevřeli gólový účet, domácí si nakonec Na Křemelce zajistili všechny tři body. Fyzicky náročný zápas krumlovští ztratili až v závěrečném dějství.

Déjà vu z minulé sezóny

S nekompletními třemi lajnami (konkrétně s třinácti hráči) zajížděl A-tým do Strakonic k utkání 2. kola krajské ligy. Josef Svěchota, který naskočil po dlouhé pauze do zápasu, otevíral již v 5. minutě skóre zápasu. Zužitkoval tak přečíslení, do kterého se společně se svými spoluhráči dostal. Celý stadion ve Strakonicích zažil velké Déjà vu, když Svěchota stejně jako minulý rok baseballově odpálil puk ze vzduchu za Myslivcova záda. Tentokrát však po střele Lukáše Sumerauera, kterou Myslivec pouze vyrazil před sebe. Velmi radostný a zároveň vtipný okamžik. Baseballový talent se prostě ve Svěchotovi nezapře.

Strakoničtí se však gólem Kantora vrátili do utkání a stejný hráč následně v 16. minutě poslal domácí do vedení 2:1, když při přesilovce prokázal kanadský důraz. Ještě ve 20 minutě však srovnával krumlovský Lamač. Jakub Šuhaj dostal přihrávku mezi kruhy, pěkně si vyčkal a svižnou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč strakonické branky. Puk, který se třepetal na brankové čáře zmerkoval právě Lamač, který zajistil, že se do kabin po první třetině šlo za vyrovnaného stavu.

Kritická druhá třetina

Vstup Slavoje do druhé třetiny by se dal vystihnout jedním slovem – tristní. Hned v úvodu totiž obraně hostí ujel Dlouhý, který kličkou překonal Spáčila, když poslal puk kolem jeho levého betonu. O devět minut později se o srovnání postaral Hakl. Přihrávkou mezi kruhy ho ke skórování vybídl Lamač. Hakl se nemýlil a střelou švihem trefil místo pod lapačkou brankáře Strakonic.

Bohužel, v následujících dvou minutách vstřelili domácí další dvě branky, a to zásluhou Mikeše a Dlouhého. Oba hráči domácích Strakonic dostali příliš mnoho prostoru před brankou. Spáčila následně v brance nahradil Pícha. Mezi 37. a 38. minutou následovala velmi dobře sehraná přesilová hra Medvědů, která ale brankou neskončila. O chvíli později však Šuhaj vyslal přes protihráče od modré čáry záludně schovaný projektil, puk se ještě otřel o Sumerauera a skončil v brance. Po druhé třetině tak Slavoj ztrácel na soupeře pouze jeden kontaktní gól.

Neúspěšný pokus o zvrácení zápasu

O výsledku rozhodně nebylo rozhodnuto a Slavoj tak do třetí třetiny vstupoval s cílem obrátit zápas na svou stranu. Pokus byl však neúspěšný. Za domácí totiž ve 48. minutě přidal pojišťovací branku Novák a Slavoj již zareagovat nedokázal.

Domácí si tak zbytek zápasu pohlídali a brali všechny tři body do tabulky. Slavoj doplatil zejména na neproměněné šance, kdy se jeho hráči několikrát ocitli osamocení před Myslivcem či dokonce před prázdnou brankou domácích a také na ne zrovna spolehlivou a důslednou hru v obraně.

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 6:4 – 30. 9. 2023 – zdroj údajů

Góly a nahrávky: 7. Kantor (Kovář), 16. Kantor (Zralý, Novák), 21. Dlouhý (Hrubý), 31. Mikeš (Novák), 32. Dlouhý (Němec, Hrubý), 48. Novák (Kantor, Mikeš) – 5. Svěchota (Sumerauer), 20. Lamač (Šuhaj), 30. Hakl (Lamač, Kadlec), 38. Sumerauer (Šuhaj, Machálek)

Sestava hostů: P. Spáčil (L. Pícha) — A. Kozák, D. Machálek, J. Fučík, P. Korytar, I. Gallistl — F. Hakl, L. Sumerauer, J. Anderle, J. Kadlec, D. Lamač, J. Šuhaj, J. Berný, J. Svěchota. Trenér Vilém Migl ml.

Komentář trenéra Viléma Migla ml.: „Viděli jsme vyrovnaný zápas s řadou šancí a také chyb na obou stranách. Zvítězil tým, který byl efektivnější v koncovce. U nás je stále patrné tréninkové manko.“

Do dalšího zápasu je tak potřeba tyto dílčí aspekty krumlovské hry zlepšit. Příští neděli, tj. 8.10. zavítají Medvědi do Milevska k zápasu proti Božeticím.