Z dvojkola se ziskem 3 bodů

V rámci prodlouženého víkendu odehrál A- tým Slavoje 2 zápasy, ze kterých si odnesl 3 body.

Oslava Dne vzniku samostatného československého státu

Na svátek 28. října 2022 přivítal Slavoj na domácím ledě tým božetických Plamenů. Soupeř se rozhodně nacházel v roli outsidera. Stav utkání po první třetině však nenaznačoval, že by mělo dojít k podobnému výsledku, jako o týden předtím ve Vimperku. V 8. minutě skóroval za domácí Lamač svou tečí, soupeř ale hned v 10. minutě odpověděl zásluhou Bartůňka. O tři minuty později vrátil vedení na stranu domácích Řepa střelou z mezikruží. V poslední minutě první třetiny ještě udeřil za domácí Machálek – 3:1 pro domácí.

Ilustrační obrázek: zdroj – jcted.cz

Zrcadlo první třetiny

Ve druhé třetině pokračovalo utkání hrané na nekvalitním ledu stejným způsobem jako v první třetině. Za domácí se prosadil Kadlec, poté Hakl po krásné souhře s Anderlem do prázdné branky. Ve 30. minutě přidal šestou branku Slavoje Fučík parádní střelou bekhendem, kterou vymetl pravý růžek branky Božetic. Stejně jako v 1. třetině vstřelily oba týmy stejný počet gólů. Za Božetice se totiž ještě do druhé sirény prosadil Rottenberg, který překonal Píchu v samostatném úniku.

Potvrzení role favorita

Třetí třetina už probíhala jinak než dvě třetiny předešlé. Branky padaly jen za záda božetických brankářů. Postupně se trefil Šimek, Kadlec, Anderle, Svoboda a druhou branku v utkání přidal Řepa. Těchto pět gólů tak již definitivně pojistilo výhru domácích a zisk dalších tří bodů v domácím prostředí.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Božetice 11:2 – hráno 28. října 2022 – zdroj

Góly a nahrávky: 8. Lamač (Řepa), 13. Řepa (Hakl, Kozák), 20. Machálek (V. Krcho), 24. J. Kadlec (V. Krcho), 25. Hakl (J. Anderle), 30. J. Fučík (Lamač), 43. Šimek, 47. J. Kadlec (Machálek, V. Krcho), 51. J. Anderle (Hakl), 54. D. Svoboda (J. Anderle, Hakl), 55. Řepa (J. Fučík) – 10. Bartůněk (Hlaváč, M. Šedivý), 38. Rottenberg (Patrik Bouška)

Sestava domácích: Pícha – Kozák, Machálek, Gallistl, D. Svoboda, Řepa, Šimek – J. Kadlec, V. Krcho, Mil. Klíma, Michalec, Hakl, J. Anderle, Berný, J. Fučík, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Povinné vítězství se rodilo systematicky, ale hokej nebyl pohledný kvůli špatné kvalitě ledu.“

Ztráta nadějně rozehraného zápasu

V neděli 30.10. následně Slavoj odehrál 8. kolo Krajské ligy mužů Jihočeského kraje proti Radomyšli. Utkání se odehrálo na zimním stadionu v Písku, kde má tým Radomyšle své zázemí.

Řada neproměněných šancí

Medvědi začali zápas dobře, byli aktivní v útočné třetině, vytvořili si řadu šancí, většinu z nich však neproměnili. V první třetině se poměrně dobře dařila i eliminace soupeřových protiútoků, ze kterých umí velmi dobře zahrozit. V deváté minutě se v přesilovce prosadil Vondřich, kterému nahrával Vojtěch Krcho. Odezva přišla až v 17. minutě, kdy se za soupeře prosadil přesnou střelou od modré čáry Hřebíček. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný, výkon týmu hostí však naznačoval, že je Krumlov na správné cestě ke třem bodům.

Soupeř převzal kontrolu nad zápasem

Podstatnou se ukázala druhá třetina, a to zejména její konec. Ve 24. minutě vrátil vedení na stranu Slavoje Řepa ukázkovou střelou pod horní tyč, která překvapila i výborně chytajícího Polgorodnika v brance domácích. O minutu později však bylo kvůli nedůslednosti hráčů Slavoje srovnáno na 2:2, trefil se Hovora. Rozmezí tří minut (24.-26.) stačilo ve druhé třetině ke třem brankám. Český Krumlov si vzal vedení zpět zásluhou Anderleho, kterému před branku přihrával Klíma. Anderle nevymýšlel žádné zbytečnosti a z velké blízkosti prostřelil gólmana soupeře. Do 34. minuty to vypadalo s krumlovskou nadějí na 3 body velmi dobře. Poté však došlo k několika chybám v obraně Slavoje, kterým nemohl zabránit ani Spáčil v brance. Radomyšl převzala otěže zápasu a v posledních šesti minutách druhé třetiny vstřelila 3 branky. Stav po druhé třetině tedy vyzníval ve prospěch domácích – 5:3.

Mise obrat – neúspěšná

Ve třetí třetině měl Slavoj jediný úkol. Tím bylo otočit stav zápasu ve svůj prospěch. I přes několik řekněme až tutových šancí se to hostům bohužel nepodařilo. Naopak pojistku pro stranu domácích přidal ve 46. minutě Rod. Slavoj tak opět ztratil v důležitém utkání na píseckém ledě s Radomyšlí všechny tři body, stejně jako v minulé sezóně.

TJ Sokol Radomyšl – HC Slavoj Č. Krumlov 6:3 – hráno 30.10. 2022 – zdroj zde
Góly a nahrávky:
17. M. Hřebíček (O. Gába), 25. Hovora (J. Řehoř, Cháb), 34. P. Procházka (Hovora, J. Řehoř), 36. O. Gába (M: Hřebíček), 40. M. Hřebíček (O. Gába, R. Volf ml.), 46. T. Rod ml. (Krůček, Hovora) – 9. Vondřich (V. Krcho), 24. Řepa (Mil. Klíma, Gallistl), 26. J. Anderle (Mil. Klíma)

Sestava hostů: Spáčil – D. Svoboda, Kozák, Řepa, Gallistl, Šimek, J. Fučík – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, J. Anderle, Hakl, Mil. Klíma, Michalec, Berný, Lamač. Trenér Vilém Migl ml

Následuje pikantní zápas s Veselím nad Lužnicí

V neděli 6. listopadu se Medvědi utkají na domácím ledě od 17:00 s veselskou Lokomotivou. Půjde o velmi kvalitní a zajímavé utkání. Právě tým Veselí nad Lužnicí vyřadil v loňském čtvrtfinále A-tým Slavoje, Medvědi tak Veselí mají co vracet. Druhým lákadlem pro tento duel je přítomnost donedávna krumlovského obránce Filipa Čížka na straně soupeře. Tak přijďte zafandit a vychutnat si tento hokejový zážitek.