Venku prozatím bez bodu

Ani na druhý pokus nevyšlo A-týmu Slavoje utkání na soupeřově půdě. Medvědi tým Spartaku Soběslav celý zápas pouze dotahovali a zápas tak skončil vítězstvím domácích v poměru 7:3.

Špatný vstup do zápasu

Do první třetiny vstoupil mladý domácí tým ze Soběslavi o poznání lépe, určoval tempo hry a navrch přidal tři góly do branky Krumlova, kterou hájil Petr Spáčil. O přestávce tak měli hosté v šatně nad čím přemýšlet.

Jiskra naděje

Začátek druhé třetiny nevypadal ze strany krumlovského Slavoje tak špatně, následovaly náznaky tlaku v útočném pásmu. Gólový účet na straně hostí otevřel ve 23. minutě svým prvním gólem za Slavoj Jakub Anderle, který využil prostrčeného puku od Michalce bruslícího po mantinelu, najel si před Balouna v brance Soběslavi a nenápadnou střelou našel škvíru mezi jeho betony. Změna obrazu hry vydržela však pouhou chvíli do doby, než se krumlovští dostali zbytečnými vyloučeními do dlouhého oslabení ve třech, které nakonec skončilo brankou domácích na 4:1 z hole Slabého. V 38. minutě následně Hakl průnikovou přihrávkou od mantinelu našel opět Anderleho, který tentokrát najížděl k Balounovi z druhé strany. Hráč s číslem 12 na dresu nevymýšlel žádné zbytečnosti, zakončil stejným způsobem jako ve 23. minutě a opět úspěšně – 4:2.

A bylo rozhodnuto…

V prvních sedmi minutách třetí třetiny však Soběslav vstřelila 3 branky zásluhou Škody, Kučery a Máci ml.. O výsledku utkání tak bylo během této krátké chvíle prakticky rozhodnuto. V 50. minutě už jen Lamač kosmeticky upravil skóre zápasu, když zužitkoval přihrávku Hakla zpoza branky a prostřelil domácího brankáře. Na první bod z venkovního utkání si tak Slavoj bude muset nejméně do 22. října počkat.

Statistiky ze zápasu

Branky a nahrávky: 5. M. Kučera (Himpan), 12. A. Čížek (Mart. Novák), 19. Himpan (Hubáček, Šrubař), 29. V. Slabý (Jak. Šimák, Píha), 43. J. Škoda (O. Pánek, Mart. Novák), 44. M. Kučera (Jak. Šimák), 47. Vl. Máca ml. (V. Slabý) – 23. J. Anderle (Michalec), 38. J. Anderle (Hakl, Korytar), 50. Lamač (Hakl)

Sestava Slavoje: Spáčil – Machálek, Kozák, Řepa, Šimek, Korytar – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, J. Anderle, Ungr, J. Fučík, Lamač, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu (zdroj zde): „Dvakrát jsme se dotáhli na dosah, ale platili jsme za zbytečné chyby.“

Přijďte Medvědy povzbudit

Další utkání sehrají Slavojáci 16.10. na domácím ledě s jindřichohradeckými střelci. Zápas startuje v 17:00, tak nezapomeňte dorazit.