Tudy cesta nevede

Deváté kolo Krajské ligy mužů slibovalo svižné, oku lahodící hokejové klání mezi domácím Slavojem Český Krumlov a hosty z Veselí nad Lužnicí. Zejména vyrovnaná první třetina slibu dostála, od druhé třetiny však přišla řada zbytečných faulů, která na utkání vrhla černý stín.

Velmi vyrovnané utkání

Navzdory tomu, že soupeř v utkání skóroval ve 3. minutě jako první, jednalo se od začátku o vyrovnanou bitvu. Kolem osmé minuty zápasu dostali domácí výhodu přesilovky po faulu hostů. Druhá lajna situaci využila náramně. Svoboda si na modré čáře odtáhl puk, který poslal dolu Haklovi. Ten se rozhlédl a nepřehlédl mezi kruhy sjíždějícího Gallistla, kterému puk nasměroval na hůl. Gallistl zpracoval, s ničím se nemazal a vymetl levý roh branky, ve které stál veselský David Plecer. Do konce první třetiny už jsme žádnou změnu skóre nezaregistrovali, ta tak skončila vyrovnaným stavem 1:1.

Foto pro ilustraci: Klíma se snaží překonat brankáře veselské Lokomotivy (2021/2022)

Řada zbytečných vyloučení

Druhá třetina se proměnila pro domácí v noční můru. Vždy, když už se zdálo, že domácí oslabení přežijí, přišla další chyba, například opakovaná hra v šesti hráčích, a domácí se museli dále a dále bránit přesile hostů. Velkou část druhé třetiny hráli domácí dokonce jen ve třech hráčích na ledě. Tato pochybení na straně domácích potrestal ve 25. minutě Jiří Bárta. Světe div se, Slavoj i přes žákovské chyby přečkal třetinu bez dalšího gólu soupeře. Naopak ještě dokázal srovnat, a to minutu před koncem druhé třetiny, kdy Kozáka sjíždějícího mezi kruhy našel Hakl a Kozák nekompromisní ranou trefil prostor u tyče branky soupeře – 2:2.

Foto pro ilustraci: Souboj mezi veselským Bláhou a krumlovským Fučíkem ze sezóny 2021/2022

Marná stíhací jízda

Do třetí třetiny vstoupil úspěšněji soupeř, který se prosadil nejdříve ve 45. minutě gólem z hole Bendy, následně pak v 51. minutě přidal svou druhou branku v utkání Bárta, když po špatném střídání domácích dostal příliš moc prostoru na to si pohrát se Spáčilem v brance Slavoje. Ve stejné minutě ještě stihl skórovat Klíma, když mu nejprve puk poslal Hakl, Klíma si ho parádně vyměnil s Anderlem a sám následně úspěšně zakončil a vykřesal tak jiskru naděje na vyrovnání. Do konce utkání se domácímu týmu však vyrovnat nepodařilo, a to i přes to, že měl k dispozici nemalé množství přesilovek. Plecer byl neoblomný. Veselí nad Lužnicí tak Krumlovu uštědřilo první prohru na domácím ledě v sezóně. Poměr vyloučení 13:9 pro domácí však hovoří za vše. Tudy cesta k výhře nevede.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 3:4 – 6. 11. 2022 – zdroj údajů


Góly a nahrávky: 
8. Gallistl (Hakl, D. Svoboda), 39. Kozák (Hakl), 51. Mil. Klíma (Hakl, J. Anderle) – 3. Kovaříček (Jiří Bárta, Plecer), 25. Jiří Bárta (Pechlát, M. Čančura), 45. R. Benda (J. Míchal, J. Benda), 51. Jiří Bárta (J. Benda, Fencl)

Sestava domácích: Spáčil – D. Svoboda, Gallistl, Machálek, Kozák, Šimek, P. Korytar – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, Mil. Klíma, Hakl, J. Anderle, Berný, Michalec, J. Fučík, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Odehráli jsme v oslabení skoro celou druhou třetinu. Vyplýtvali jsme mnoho sil. Chyběly nám v závěru.“

V pátek bitva v Hokejovém centru Pouzar

Dámy a pánové, držte si klobouky! V pátek 11. listopadu se na ledě v Pouzar aréně v Českých Budějovicích postavíme budějovickému Samsonu, který má v týmu řadu bývalých profesionálních hokejistů v čele s Martinem Hanzalem – dále například René Vydareného, Vladimíra Sičáka a další. Tento zápas si prostě nemůžete nechat ujít. Úvodní buly bude vhozeno v 19:00.

Foto pro ilustraci: Hakl se Svobodou se snaží zabránit průniku nahrávky Jiřího Hanzala před branku Slavoje