Strakonice ochutnaly Krumlovskou 12

V neděli 2.10. odehrál A-tým Medvědů první utkání na domácím ledě a to hned proti soupeři ze Strakonic. Očekával se svižnější krajský hokej plný gólů a zajímavých momentů. Zápas svému slibu dostál.

Pomalejší rozjezd

První třetina ještě nenasvědčovala tomu, že by mělo jít o jednostrannou záležitost. Nejprve se první trefou za A-tým ve svém druhém soutěžním zápase uvedl domácí odchovanec Daniel Lamač, v páté minutě ho doplnil další z mladíků v dresu Slavoje, obránce Adam Kozák. Následně se však soupeři podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, a to zásluhou Kováře. Domácí tým měl na holi několik gólových příležitostí, nepodařilo se mu však odšpuntovat střelecký kanón. Na světelné tabuli tedy po 1. třetině svítil stav 2:1 pro domácí tým.

Protržení střelecké impotence

Ve druhé třetině jako by se s góly roztrhl pytel. Druhá trefa Lamače v zápase vše načala a pak se již spustila nemilosrdná série brejkových situací a pohledných akcí, kdy se brankový účet Slavoje ve 2. třetině zastavil až na číslu 5. Třetinu uzavřela, ano opět, brejková přihrávka Vojtěcha Krcha na hůl Jana Kadlece, který si s Myslivcem v brance Strakonic věděl rady.

Deset gólů za dvě třetiny

Ve třetí třetině se Slavoji podařilo nasázet dalších 5 gólů a soupeř pouze zkorigoval výsledek zápasu třemi trefami na konečných 12:4 pro domácí.

Čtyři góly Lamače

I přes několik vícebodových zápisů některých hráčů stojí rozhodně za zmínku čtyřgólové představení dvacetiletého Daniela Lamače. Otevření střelnice nebude pro Daniela rozhodně levnou záležitostí.

Statistiky ze zápasu

Branky a nahrávky: 2. Lamač (Korytar, Fučík), 5. Kozák (Machálek, Vondřich), 23. Lamač (Berný), 26. Kadlec (TS), 31. Vondřich (Kadlec, Krcho V.), 35. Lamač (Fučík, Korytar), 36. Kadlec (Krcho V.), 41. Krcho V. (Machálek, Vondřich), 50. Lamač (Šimek), 50. Krcho V. (Machálek), 51. Gallistl (Anderle, Hakl), 53. Hakl (Michalec, Gallistl) – 7. Kovář (Dlouhý), 42. Januška (Babor), 44. Januška (Mikeš, Andrle), 54. Šebesta (Dlouhý)

Sestava Slavoje: Pícha – Machálek, Kozák, Gallistl, Řepa, Šimek, P. Korytar – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, J. Anderle, Berný, J. Fučík, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Zdroj fotek: Miroslav Lukeš

Komentář trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu (zdroj komentáře zde):

„Hráči dodržovali stanovenou taktiku a dávali z brejků hezké góly. Velmi dobře si počínala třetí útočná formace sestavená z mladíků.“