Spáčil noční můrou Samsonu

Poslední domácí zápas přinesl strhující podívanou. Ačkoli Slavoj od 21. minuty vedl nad favorizovaným Samsonem, utkání dospělo do prodloužení. V tom se projevila zkušenost českobudějovického týmu, který bral bod navíc.

Otloukánci? To opravdu ne…

První třetina nabídla rychlý, precizní hokej na obou stranách. Když už se Pivovarníci dostali do vyložené šance, výborně chytající Spáčil vystavil stopku. Nejednou dokonce zasahoval při tutové šanci do prázdné brány. Když už se nestihl přemístit tělem, puk zachytil na čáře svou holí. Tímto způsobem začaroval i proti pokusu Martina Hanzala, kterého vábila odkrytá klec. Medvědi se soupeře od počátku nezalekli, naopak některými výpady hrozili první brankou utkání. V dobrých situacích se ocitli například Klíma střílející z oblasti kruhů nebo rychlík Lamač, který obkroužil branku a puk málem zapadl za Svobodu v brance Samsonu. První třetina však žádnou branku nepřinesla.

Ve správný čas na správném místě

Začátek druhé třetiny nepotěšil gólmana Svobodu ani jeho spoluhráče. Svoboda totiž vyrobil kiks po tom, co Fučík nastřeloval puk do pásma. Puk se díky Svobodovo zaváhání dostal přímo na hokejku Josefa Krcha, který již věděl, jak s ním naložit. Svou desátou brankou v sezóně poslal domácí do vedení. Následovala oslabení domácího i hostujícího týmu, oba celky si však v početních nevýhodách vedly nadmíru dobře. I když českobudějovičtí sehráli přesilovou hru lépe, krumlovští svou pozornou hrou v obranném pásmu a důrazem dokázali soupeřovi šance pokrýt.

Další důležitý moment zápasu přišel ve 33. minutě. Vydarený probruslil až do útočného pásma, kde předložil kotouč nikým nebráněnému Heřmanovi. Ten si puk potáhl až za Spáčila a srovnal trefou do odkryté klece stav zápasu. Zápas pak pokračoval v nastoleném tempu.

Chybělo málo…

Průběh třetí třetiny poměrně kopíroval předchozí dvě třetiny, avšak s tím rozdílem, že minimálně půl třetiny hrozil další brankou domácí tým mnohem víc, než kádr hostí. Ke konci zápasu mohl Slavoj hrát přesilovou hru, sám však fauloval a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Ještě necelých 10 sekund do konce ztratili hráči Samsonu na modré čáře kotouč, kterého se ujal Hakl. Za modrou čárou předal puk Vojtěchu Krchovi, který střelou ze slotu orazítkoval horní tyč branky Samsonu. Víc už domácí nestihli, a tak zápas dospěl do prodloužení.

Zkušenost rozhodla o druhém bodu

V prodloužení bylo rozhodnuto chvíli po začátku. Martin Hanzal se ujal puku, podržel si ho, obkroužil branku domácích, aby následně přihrál puk Sičákovi. Ten prokázal ledový klid získaný působením v extralize, když se naznačením zbavil protihráče a tváří v tvář Spáčilovi provedl dlouhou kličku do odkryté klece, podobně jako jeho spoluhráč Heřman ve 33. minutě. Samson tak získal v prodloužení druhý bod, domácí odcházeli alespoň s jedním bodem, který jim zajistil účast v play-off. Děkujeme všem fanouškům, kteří na zápas dorazili. Přeci jenom bylo znát, že se krumlovský stadion zčásti zaplnil a atmosféra byla na lepší úrovni. V takových podmínkách se přeci jen hraje o něco lépe.

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Samson Č. Budějovice 1:2 v prodl. – hráno 5.2. 2023 – zdroj zde

Góly a nahrávky: 21. J. Krcho (J. Fučík) – 33. Heřman (Vydarený, R. Šulčík), 61. Sičák (M. Hanzal)

Sestava domácích: Spáčil – Štěrba, J. Fučík, Gallistl, Machálek, Kozák, M. Šimek – J. Krcho, V. Krcho, J. Anderle, J. Kadlec, Hakl, Mil. Klíma, P. Korytar, Berný, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář trenéra Viléma Migla ml.:  „Dvě vteřiny před třetí sirénou jsme trefili břevno. Při hře tři na tři rozhodla zkušenost soupeře. Výborně nám zachytal gólman.“

Poslední zápas ve stylu Winter Classic

V rámci posledního kola základní části krajské ligy zavítají Medvědi na led Hluboké nad Vltavou, kde se po posledním velmi dobrém zápasu pokusí na svůj výkon navázat a přivézt z horké půdy hlubockých Rytířů 3 body. Velmi důležitým impulsem do posledního zápasu je fakt, že v případě výhry za 3 body a zaváhání soupeřů umístěných v tabulce na vyšších příčkách, může Slavoj stále pomýšlet na 5. nebo 6. místo v tabulce, které by bylo rozhodně lepší výchozí pozicí pro čtvrtfinálové boje. Nenechte si poslední zápas základní části ujít a dorazte na zápas pod širým nebem, který se odehraje ve čtvrtek 9.2. od 19:00 na Hluboké nad Vltavou.