Série proher prolomena!

Teprve v rámci 15. kola Krajské ligy mužů Jihočeského kraje prolomil A-tým Slavoje nelichotivou šňůru, čítající 6 prohraných zápasů v řadě. Zisk tří bodů byl však ještě cennější vzhledem k tomu, že si Medvědi vyšlápli na tým Soběslavi, do té doby umístěný na stříbrné pozici tabulky.

Bylo na čase…

Celý tým si od počátku zápasu uvědomoval tíživost situace. Na Slavojáky se v tabulce dotáhl nepříjemný tým Vimperka a dokonce na chvíli přeskočil na 8. místo tabulky, které je posledním postupovým místem do vyřazovacích bojů. Úvodní branku vstřelil v 10. minutě zápasu krumlovský Vondřich, kdy díky svému předbrankovému důrazu dostal puk za záda bezmocného Balouna. V 17. minutě navíc Hakl projížděl po pravé straně mantinelu, za modrou čárou udělal zasekávačku a prostrčil puk na Anderleho. Ten se ladným pohybem prokličkoval přes protihráče ke středu kluziště a trefil přesně volné místo v bráně – 2:0. Jak je již několik zápasů v řadě zvykem, vstupy do zápasů mají krumlovští excelentní. Do konce první třetiny se již nic zásadnějšího neudálo. Krumlovští, vědomi si svých špatných vstupů do druhých třetin zápasů, si v šatně o přestávce vyjasnili, že je nadále třeba pokračovat v nastoleném výkonu a minimu vyloučení.

Ilustrační foto: Anderle s Řepou úspěšně zastavují soběslavského hráče (zdroj: Roman Růžička)

Poučení z předešlých zápasů

Zodpovědnou hru si domácí přenesli i do druhé třetiny, v jejímž závěru se prosadil Vojtěch Krcho. Machálek vyslal na brankáře hostí svižnou střelu, Krcho výtečně clonil a odměnou se mu stal volný puk za Balounovými zády. Ten dlouhán v barvách Krumlova zametl do odkryté klece a zvýšil naděje domácích na úspěch. Když už si soupeř vytvořil nějakou nebezpečnou možnost, skvěle ji zlikvidoval Pícha.

Ilustrační foto: I v 50 letech nenechává Vondřich soupeři centimetr ledu volný (zdroj: Roman Růžička)

Konec trápení

Počet gólů ve třetí třetině si týmy rozdělily napůl. Ve 49. minutě nejdříve snížil za hosty Novák a soběslavská střídačka vycítila jiskru naděje. Tu však v 51. minutě definitivně zhatil Klíma, když se po střele Hakla přes soběslavského obránce nejlépe zorientoval před brankou a procedil touš za velké radosti do brány. Medvědi si tak po delší době připsali tři body do tabulky. Zároveň si konečně mohli po zápase zařvat vítězný pokřik před domácími fanoušky.

HC Slavoj Č. Krumlov – OLH Spartak Soběslav 4:1 – hráno 11. 12. 2022 – zdroj zde

Góly a nahrávky: 10. Vondřich (J. Kadlec, Kozák), 17. J. Anderle (Hakl), 38. V. Krcho (Machálek, J. Kadlec), 51. Mil. Klíma (Hakl) – 49. Mart. Novák (Chocholoušek, Kanov).

Ilustrační foto: Pavel Korytar se chystá na souboj se soběslavským Škodou (zdroj: Roman Růžička)

Sestava domácích: Pícha – Machálek, Kozák, Gallistl, D. Svoboda, M. Šimek, J. Fučík – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, J. Anderle, Hakl, Mil. Klíma, Michalec, Svěchota, Lamač, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu:  „Po dlouhé době nás bylo dost. Zodpovědně jsme bránili a plnili úkoly. Při hře pět na pět jsme měli navrch.“

Následuje vánoční zápas

K poslednímu zápasu před Vánoci se Medvědi vydají v sobotu 17. 12. do Jindřichova Hradce. Duel se Střelci začíná v 18:15 hodin. Vzhledem k dosavadnímu vývoji sezóny půjde o další velmi důležitý zápas. Medvědi potřebují do konce sezóny bodovat v každém zápasu, aby se vyšvihli na vyšší příčky v tabulce ligy.

Ilustrační foto: Souboj Medvědů s hradeckými Střelci bude duelem sousedů v tabulce (zdroj: David Regásek)