Pomáháme hokejem: Hokejové odpoledne pro Erička

Malí Slavojáci se v sobotu 4. února zúčastnili Hokejového odpoledne pro Erička, konaného v Hokejovém centru Pouzar. Jak už název akce napovídá, primárním cílem bylo za přispění nádherné hry jménem hokej pomoci dobré věci.

Foto: Malí Slavojáci participují na dobročinné akci v Hokejovém centru Pouzar (zdroj: Patrik Krejčí)

Naděje pro Erička

Malý Eriček se potýká s vývojovou vadou, která zapříčinila handicap jeho pravé ruky. Za účelem pomoci tomuto malému sympaťákovi založil bývalý hokejista Milan Nedoma nadační fond Naděje pro Erička. V rámci Hokejového odpoledne se pro nadační fond podařilo vytěžit úctyhodných 103.730 Kč. Třešničkou na dortu byl fakt, že se této akce mohli zúčastnit též naši nejmenší hokejisté.

Foto: U nás v Krumlově umíme dávat „vejšáky“ už od mala (zdroj: Patrik Krejčí)

Turnaj základen C v minihokeji

Součástí programu byl nejen exhibiční zápas mezi HC AHL CB a HC Kondor, ale také turnaj základen C v minihokeji, na kterém participovala naše Medvíďata. V rámci turnaje měli hokejisté Slavoje možnost porovnat své dosavadní dovednosti s dvěma českobudějovickými týmy – HC Motor České Budějovice a HC MAD BULL.

Foto: I malí harcovníci umí občas přitvrdit muziku… (zdroj: Patrik Krejčí)

Poučení a zkušenosti pro malé hokejisty

Akce tak spojila příjemné s užitečným a zároveň přinesla několik nových a zajímavých poznatků pro malé hokejisty. Možnost utkat se s ostatními týmy přinesla další zkušenosti do budoucí kariéry. Příběh Erička zase malým hokejistům ukázal, že život přináší různá nečekaná úskalí, se kterými se člověk musí umět vypořádat. Případ malého handicapovaného bojovníka je úžasným příkladem pro ostatní.

Foto: Třeba nám tu roste nový Hašek! (zdroj: Patrik Krejčí)

Jsme moc rádi, že jsme se takovéto akce mohli zúčastnit a doufáme, že hokej bude nadále pomáhat lidem ve vedení důstojného života za každých okolností. Eričku, tobě přejeme do života jen to nejlepší. Jsi hrdinou, ke kterému s obdivem vzhlížíme.

Foto: Správný Slavoják nevypustí jediný souboj, a tak jsme možná svědky dobruslení protihráče (zdroj: Patrik Krejčí)