Pojď hrát hokej aneb noví talenti na krumlovském ledě

Ve středu 17. ledna od 15:45 hodin se na zimním stadionu konala akce pod záštitou Českého hokeje s názvem Pojď hrát hokej, která během tzv. týdne hokeje probíhá ve všech hokejových
klubech v České republice.

Předběžná propagace akce v rámci města

Hokejový svaz tuto akci podporuje jak materiálně (např. formou dárkových předmětů pro děti), tak mediální a jinou formou propagace. Již od prosince minulého roku probíhá v České televizi reklamní kampaň. Na akci jsou připraveny reklamní bannery, letáky a plakáty, které obdrží každý klub, jenž se akce účastní. Plakáty a letáky jsme použili při prezentaci akce ve školách a školkách, případně pro vylepení na veřejných plochách. O akci jsme informovali na webových stránkách klubu, dále jsme ji pak prezentovali jako událost na sociálních sítích klubu. Zároveň byla akce prezentována v městském periodiku a kulturním kalendáři, které dostává zdarma každý občan města Český Krumlov.

Lední hokej, sport pro všechny

Díky výše uvedené poctivé propagaci se akce zúčastnilo celkem 21 nových adeptů a zájemců o hokej. I díky posledním událostem (stříbro ženského týmu do 18 let z MS ve švýcarském Zugu), kdy dvě hráčky tohoto týmu jsou odchovankyně právě klubu HC Slavoj Český Krumlov, byl počet zájemkyň – dívek téměř shodný s počtem zájemců – chlapců.

Nově možnost online registrace

Rodiče si poprvé vyzkoušeli přihlašování přes aplikace a QR kód, což velmi urychlilo a usnadnilo proces registrace. Tak jako v minulých letech jim po registraci byly předány informace o hokeji, klubu a jeho činnosti i prostřednictvím powerpointové prezentace poskytnuté Českým hokejem.

Bruslení jako jedna ze základních sportovních dovedností

Na ledě se malým hokejistům a hokejistkám věnovali trenéři a trenérky, které s nimi hráli hry,  úplným začátečníkům poté poskytovali podporu při prvních krůčcích na ledě. Od roku 2014 se náš klub věnuje výuce bruslení ve školkách a školách, které je již plnou součástí pohybových aktivit všech škol a školek v katastrálním území města Český Krumlov. Díky této výuce tak na akci Pojď hrát hokej chodí víceméně děti, které již své první kroky na ledě mají za sebou. Úplní začátečníci tak jsou většinou z přilehlých obcí, kdy pravidelnou výuku bruslení převážně nenavštěvují.

Každoročně vydařená akce

Akce skončila společnou fotkou na ledě kolem půl šesté večer, účastníkům byly předány letáky
klubu s rozpisem pravidelných tréninků nejmenší přípravky a zároveň byla s rodiči domluvena případná výpůjčka helem, rukavic a bruslí. Letošní akci hodnotíme jako vydařenou a velmi vítáme zjednodušení procesu prostřednictvím online registrace.

Za HC Slavoj Český Krumlov z.s.
Mgr. Karel Kašák – předseda klubu