Orlice z Radomyšle ulétla medvědovi v závěru utkání

S jasnou vizí potřeby bodového zisku zajížděli hráči A-týmu na písecký zimní stadion. Ačkoli měli Medvědi po většinu zápasu jednogólový náskok, prodloužili svou již tak velmi nelichotivou sérii proher na 4 utkání v řadě.

V hlavní roli krumlovská šestka

Úvod utkání patřil Slavoji. Několikrát zahrozil v útočném pásmu, do 3. minuty zápasu však bez úspěchu. Střelecký účet zápasu otevřel Frederic Hakl. Nejdříve u modré čáry zastavil kotouč, který hráč Radomyšle posílal z obranného pásma. S kotoučem se následně rozjel směrem k brance soupeře, najel si do strany tak, aby měl brankář zakrytý výhled a poslal kotouč do pravého horního rohu. Korytar v brance soupeře přes projíždějícího obránce Radomyšle, který se stahoval k bráně s Kadlecem, nic neviděl. Jestli v brance domácích do té doby byly nějaké pavučiny, tak v tuto chvíli už rozhodně ne.

Až do 7. minuty to vypadalo, že hosté navýší skóre na 2:0. Byli to však domácí, kteří v 7. minutě srovnali na 1:1. Postl dostal příliš mnoho prostoru, šikovně si prohodil krumlovské obránce a vypálil do prostoru teploměru. Puk Spáčilovi propadl za záda a skončil v brance.

Střelec prvního gólu Slavoje však nebyl se stavem utkání spokojen, a tak ve 14. minutě přidal druhou branku. Nejprve Hakl vyhrál vhazování, střela Pavla Korytara prošla mezi nohama obránce Radomyšle až k němu a Hakl rychlým zamícháním a následnou střelou poslal kotouč mezi nohy domácího brankáře. Pavel Koryta si u tohoto gólu připsal asistenci proti svému bratrovi Jakubovi, který hájil svatyni Radomyšle.

Místo toho, aby krumlovští odcházeli do kabin s náskokem, inkasovali těsně před koncem první třetiny vyrovnávací gól z hole Volfa. Další průběh duelu tak nabízel zajímavou podívanou.

Slavoj přebral otěže

Ve druhé třetině padl pouze jediný gól. Na svědomí ho měl Miloslav Klíma. Po vyhraném buly od Lukáše Sumerauera se asistent krumlovského kapitána prosadil parádní střelou příklepem, když náramně vymetl levý horní roh branky. Flaška Jakuba Korytara položená na horní části branky povyskočila jako nádobí v kredenci při zemětřesení.

Po druhé třetině měl tak Slavoj oproti svému soupeři náskok v podobě jedné branky.

Ohraná písnička

Že by konečně vítězství? 3 body? Kdepak. Úvod třetí třetiny přinesl vyrovnávací branku domácích z hole Poláka. Ve 47. minutě se však prosadil Sumerauer a zápas začal připomínat, spíše než hokejové utkání, přetahovanou o lano. Kozákovu střelu od modré čáry sklepl Sumerauer tak šikovně, že skončila za zády domácího brankáře. Tím Sumerauer potvrdil, že se v tečích vyzná. Tento gól totiž nebyl jeho první gólovou tečí v sezóně.

Jedenáct minut do konce zápasu skóroval Jungbauer a stanovil tak vyrovnaný stav utkání. Slavoj měl šancí spoustu, ale na každý gól se mimořádně nadřel. Zároveň minimálně dvakrát netrefili hráči Slavoje prázdnou branku. Místo toho, aby však hosté přidali pátou branku nebo alespoň dotáhli zápas do prodloužení, nechali se zbytečně vyloučit do tří hráčů. V oslabení pak inkasoval rozhodující gól zápasu od Volfa, který nepokrytý dorážel nastřelený puk od modré čáry.

Radomyšl měla být Slavoji ideálním soupeřem pro ukončení bodového půstu. Krumlovští si však vlastní nedisciplinovaností a střeleckou impotencí sami přivodili další prohru, již čtvrtou v řadě.

TJ Sokol Radomyšl – HC Slavoj Č. Krumlov 5:4 – 5. 11. 2023 – zdroj údajů

Góly a nahrávky:
 7. Postl (R. Volf ml.), 19. R. Volf ml. (Šindelář), 41. Polák (Hohenberger, R. Volf ml.), 49. Jungbauer (Košař, Slavík), 54. R. Volf ml. (Velíšek, Hohenberger) – 3. Hakl, 14. Hakl (Pav. Korytar), 34. Mil. Klíma (Sumerauer), 47. Sumerauer (Kozák, J. Krcho).

Sestava hostů: Spáčil – Gallistl, Ferebauer, M. Šimek, Pav. Korytar, J. Fučík, Kozák – Michalec, Hakl, Berný, J. Kadlec (30. J. Šuhaj), Lamač, Vondřich, Mil. Klíma, Sumerauer, J. Krcho, od 30. navíc J. Anderle. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Komentář hl. trenéra Viléma Migla ml. k zápasu: „Zápasu by víc slušela remíza. Bohužel, v závěru jsme nezvládli přesilovku a oslabení.“

Šlágr 8. kola

Ve šlágru 8. kola přivítají Medvědi na svém ledě vedoucí tým tabulky z Milevska. V tomto mužstvu nastupují také bývalí hráči Slavoje, urostlý útočník Vojtěch Krcho a agilní ofenzivní obránce David Svoboda. Pro Josefa Krcha půjde o velmi brzkou konfrontaci s týmem, ve kterém začínal letošní sezónu (třetí zápas po návratu do barev Slavoje).

Důležité je také uvést, že půjde o jediný listopadový domácí zápas A-týmu. Tak neváhejte a v neděli 12. 11. dotažte na hokej. Startujeme v 17:00!