Neúplná sestava nedokázala vzdorovat Strakonicím

Ve 13 hráčích odjížděl A-tým Slavoje vstříc utkání 14. kola Krajské ligy mužů ve Strakonicích. I přes počáteční optickou převahu nakonec soupeři odevzdal všechny tři body a nadále zůstává na hraničním 8. místě tabulky. Dres Slavoje oblékl po delší době navrátilec Josef Svěchota, již poněkolikáté v této sezóně vypomáhal také Miroslav Lukeš.

Foto: Michal Šimek si na modré čáře počíhal na strakonického Řehoře – bohužel však za cenu nedovoleného bránění (zdroj: Jan Škrle)

Typicky slušný vstup do zápasu

Tak jako v několika posledních zápasech, byl to opět krumlovský Slavoj, který otevřel skóre zápasu. V 5. minutě předal Hakl v útočném pásmu kotouč Anderlemu, který si ho ponechal, zbavil se proti zvratnou kličkou soupeřů a našel na druhé tyči čekajícího Kadlece. Ten už měl práci jednoduchou. Této akci předcházely další šance Slavoje, Michalec měl na holi další gól, když ho zpoza brány našel Hakl. Domácí brankář Myslivec byl však proti. Podobných situací jsme v úvodu viděli několik. Střeleckou impotenci hráčů Slavoje potrestal v 9. minutě strakonický Januška svým prvním gólem v zápasu. V 10. minutě následně dostal Svoboda od Klímy nabito na modrou čáru a trefil přesně prostor u tyče strakonické svatyně. Druhou polovinu první třetiny Slavoj držel nadějné skóre. Nepříjemná situace přišla těsně před odchodem do šaten. Januška se opřel za modrou čárou do kotouče a ten našel místo u pravé tyče Spáčilovy branky – 2:2.

Foto: Hakl se Svobodou obírají o puk strakonického Andrleho (zdroj: Jan Škrle)

Druhá třetina určila ráz zápasu

Ve druhé třetině odšpuntoval třígólový příděl Strakonic Andrle ve 25. minutě, největší chybou se však jevila situace z 26. minuty. Krumlovští měli k dispozici přesilovou hru a připravovali se na buly v útočném pásmu. Zaúřadovali však nejproduktivnější hráči Strakonic Dlouhý se Šebestou. Prvně jmenovaný vyhrál vhazování a posunul puk Šebestovi. Ten kopl do vrtule, projel mezi obránci Slavoje a v úniku se prosadil střelou od břevna. Ihned na to Spáčil přenechal své místo v brance Píchovi. Ve 33. minutě se ještě prosadil Dlouhý střelou golfovým úderem do horního rohu krumlovské branky po zaváhání Slavoje v obranném pásmu.

Foto: Jan Michalec se výborně natlačil před Myslivce, ten mu však v zakončení zabránil (zdroj: Jan Škrle)

Baseballový úder Svěchoty

Snaha se Slavojákům upřít nedala, nevedla však k obratu zápasu. V mnoha situacích chyběla finální přihrávka, zpracování kotouče nebo výpomoc ostatních hráčů hráči s kotoučem. Hřebíček do rakve naopak zatloukl v 54. minutě bývalý trenér Slavoje Kamil Šťastný, kterému Cibuzar naservíroval puk přímo před Píchu. Šťastný poslal šikovně puk pod horní tyč a zvýšil vedení domácích na 6:2. Jedinou situací, která mohla hostům vykouzlit úsměv na tváři, byla trefa Svěchoty z 57. minuty, kterou upravil výsledek na konečných 6:3. Klíma našel Svěchotu sjíždějícího do prostoru mezi kruhy, ten nejprve tváří v tvář Myslivcovi neuspěl, odražený puk však parádně baseballovým způsobem umístil za Myslivcova záda.

Foto: Svěchotův baseballový úder končí v síti za Myslivcem (zdroj: Jan Škrle)

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 6:3 – hráno 3.12. 2022 – zdroj


Góly a nahrávky: 
9. Januška (P. Šebesta), 20. Januška (P. Šebesta, Koňařík), 25. F. Andrle (K. Šťastný, Cibuzar), 26. P. Šebesta (Dlouhý), 33. Dlouhý (M. Hrubý), 54. K. Šťastný (Cibuzar) – 5. J. Kadlec (J. Anderle, Hakl), 10. D. Svoboda (Mil. Klíma, Lamač), 57. Svěchota (Mil. Klíma, M. Lukeš).

Sestava hostů: Spáčil (26. Pícha) – Kozák, Machálek, Gallistl, D. Svoboda, M. Šimek – J. Kadlec, Mil. Klíma, J. Anderle, Michalec, Hakl, Lamač, M. Lukeš, Svěchota. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Měli jsme herní převahu, ale nevyužívali šance. Rozhodovaly individuální chyby pramenící z přetížení.“

Slavoji teče do bot…

Šestá prohra v řadě Krumlovu ještě více zavařila. Slavoj se nachází stále na posledním postupovém místě do play-off, na záda mu však dýchá Vimperk, který má sice o dva body méně, zároveň má však zápas k dobru. V dalším zápasu, který čeká na Slavoj příští neděli od 17:00 na domácím ledě se Soběslaví je třeba konečně bodovat a na výhru bude potřeba navázat i 17. prosince na jindřichohradeckém ledě. Přijďte příští neděli na hokej, vaše podpora bude rozhodně potřeba.

Foto: Kamil Šťastný zastavuje akci Šimka (zdroj: Jan Škrle)