Na krumlovském stadionu během posledních dvou zápasů odbíjela pátá, bohužel však v neprospěch Medvědů

Další dvě klání v rámci Krajské ligy mužů Jihočeského kraje má za sebou A-tým Slavoje. V pátek přivítal v rámci dohrávky 1. kola na domácím ledě Rytíře z Hluboké, v neděli pak v rámci 13. kola HC Milevsko 1934.

Rytíř přemohl medvěda

V pátek vstoupili do zápasu lépe domácí. Hned ve druhé minutě se prosadila 2. lajna Slavoje v pozměněném složení v útoku (Hakl, Krcho V., Michalec), konkrétně Vojtěch Krcho svým kanadským důrazem dotlačil puk za bezmocného Daška, a to po přihrávce Michalce se Svobodou. Do konce první třetiny se navíc domácím podařilo navýšit skóre na 2:0. Berný dokázal s klidem dorazit střelu Lamače a svým gólem podruhé rozjásal domácí střídačku. Skóre se již do konce první třetiny neměnilo.

Zase to přerušení zápasu…

Z kraje druhé třetiny, konkrétně ve 24. minutě zápasu, snížil hlubocký Arnold na 2:1 z pohledu domácích. Nic zásadního se neudálo až do 36. minuty, kdy rytíř Žlůva přišpendlil Jana Fučíka na mantinel takovým způsobem, že Fučík zůstal ležet na ledě. Pro Fučíka následně musela dorazit záchranná služba, a tak se zápas na nějakou dobu přerušil. Pozitivní zprávou je, že je hráč s číslem 46 v pořádku. Tato situace určitě mnoha lidem připomněla domácí utkání s Jindřichovým Hradcem, kdy došlo ke srážce Lamače s hradeckým Žouželkou. Tehdy se však zápas nedohrál.

Postupný obrat v soupeřův prospěch

Nucená pauza jako by snad Rytířům prospěla. Hned minutu po zpětném nástupu na led zařídil Vácha vyrovnávací trefu. Nemuseli jsme však čekat dlouho na vedoucí gól domácích. Hakl nahrál na modrou čáru Svobodovi a ten trefil parádně horní růžek Daškovy branky – 3:2. To však bylo ze strany domácích vše. Naopak Rytíři z Hluboké nad Vltavou rozjeli parádní obrat. Během následujících pěti minut se trefili hned dvakrát a v 58. minutě pak Michel pečetil svým gólem výhru 3:5 pro tým hostů.

Ilustrační obrázek: Jan Korytar (dnes již hráč Hluboké) dobrusluje rytíře Karla Schmidmayera

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:5 – 25. listopadu 2022 – zdroj


Góly a nahrávky:
 2. V. Krcho (Michalec, D. Svoboda), 16. Berný (Lamač, D. Svoboda), 38. D. Svoboda (Hakl) – 24. Arnold (Robin Rákosník), 37. K. Vácha (Schmidmayer, Miler), 39. Miler (Schmidmayer), 43. Miler (K. Vácha, Schmidmayer), 58. Michel (Robin Rákosník, Moudrý).

Sestava domácích: Pícha – D. Svoboda, Gallistl, Machálek, Kozák, Šimek, P. Korytar – J. Kadlec, Mil. Klíma, Vondřich, Michalec, Hakl, V. Krcho, Berný, J. Fučík, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Zpočátku to byl z naší strany dobrý zápas, ale dohrávali jsme ve slepené sestavě a chyběly nám síly. Hlavní důvod prohry vidím v nevyužité přesilovce pět na tři za stavu 2:0.“

Neúspěšná série pokračuje

V neděli pak Slavoj na svém ledě vyzval tým HC Milevsko 1934. Stejně jako v utkání s Hlubokou se hostům dostalo rychlého přivítání. Hned v první minutě přebral Hakl kotouč ve středním pásmu, rozjel se ve velké rychlosti proti obránci soupeře a po přejetí modré čáry trefil skrytou střelou přesně volný prostor v milevské brance. Hned o minutu později však srovnal Hraňo. V 7. minutě se pak prosadil milevský Škrdleta a Slavoj musel zahájit tažení za vyrovnáním. To se však již v první třetině nepodařilo.

Nadějná druhá třetina

Zato do druhé třetiny vlítli domácí skvělým způsobem. Ve 21. minutě nejdřív Lamač srovnával na 2:2, když dorážel střelu, kterou Panec vyrazil pouze betonem do strany. Ve 23. minutě byl na zimním stadionu v Českém Krumlově ještě více důvod k radosti. Gallistl propálil vše co mu stálo v cestě a dostal domácí do vedení. Ve 25. minutě pak srovnal Vochozka, aby se o dvě minuty později prosadil Vojtěch Krcho a vrátil domácím vedení.

Zbytečná vyloučení přivodila pátou prohru v řadě

Třetí třetina se nakonec ukázala jako rozhodující. Zbytečná vyloučení na straně domácích umožnila soupeři dvakrát skórovat a obrátit tak do té doby pro domácí příznivý vývoj zápasu. Ve 40. minutě se trefil Přívozník, dvě minuty do konce pak v přesilovce soupeře o osudu utkání rozhodl Vochozka, jehož střela se odrazila od hole jednoho z hráčů před bránou, změnila směr a zapadla za jinak velmi dobře chytajícího Spáčila.

Slavoji se tak nepodařilo prolomit sérii proher a připsal si již pátou prohru v řadě. Nutno dodat, že si tým zápas prohrál vlastní nedisciplinovaností. Jinak se totiž neprezentoval vůbec špatným výkonem a kdyby zápas dotáhl do vítězného konce, nikdo by se asi nedivil.

Ilustrační foto: Šimek zabraňuje soupeři v přechodu do útočného pásma (zdroj: Martin Pelich)

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Milevsko 4:5 – hráno 27. listopadu 2022 – zdroj


Góly a nahrávky: 
1. Hakl (D. Svoboda, Lamač), 21. Lamač (D. Svoboda, Michalec), 23. Gallistl (Michalec, D. Svoboda), 27. V. Krcho (Mil. Klíma, J. Kadlec) – 2. Hraňo (M. Masopust, Vochozka), 7. R. Škrdleta (Jak. Suchan, Řezáč), 25. Vochozka (Hraňo, M. Masopust), 40. Přívozník (M. Masopust, Vochozka), 58. Vochozka (M. Masopust, Hraňo).

Sestava domácích:  Spáčil – D. Svoboda, Gallistl, Machálek, Kozák, P. Korytar – J. Kadlec, V. Krcho, Mil. Klíma, Ungr, Hakl, Lamač, M. Lukeš, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „O výsledku rozhodla naše nedisciplinovanost a promarněné přesilovky.“ 

Šance prolomit černou sérii

Již v sobotu 3.12. se Slavoj vydá do Vertiv Arény ve Strakonicích prolomit hrůzně vypadající sérii proher a nastartovat se k lepším výsledkům, které by mohly zajistit lepší výchozí pozici pro vyřazovací boje. Pikantní bude setkání s bývalým trenérem týmu Kamilem Šťastným, jenž v nedávných letech tvořil trenérskou dvojici se současným koučem Vilémem Míglem. Utkání začíná v 17:00.

Ilustrační foto: Snaha Josefa Krcha zastavit Lukáše Bednaříka ze Strakonic