|

Medvědi vstoupili do sezóny pravou nohou

Po skromnějším počtu tréninků a bez přípravné zápasové fáze naskočili Medvědi z Krumlova do zápasové premiéry proti Vimperku. Mužstvo ze Šumavy, známé svým nepříjemným stylem hokeje, odolávalo do konce druhé třetiny. Následně se o slovo přihlásila jedna z letek Slavoje a nasměrovala krumlovský A-tým ke třem bodům.

Anderle strůjcem dobrého vstupu do zápasu

Tým Slavoje se proti Vimperku postavil na domácí led teprve podruhé v sezóně. Většinu tréninků totiž absolvoval na ledě Budvar arény v Českých Budějovicích a domácí led tak ozkoušel teprve po jeho uvedení do provozu, den před samotným zápasem.

Zápas odstartovala obě mužstva opatrně, ze začátku zahrozili několikrát hosté. Na první gól si diváci museli počkat do 10. minuty. V té se do samostatného úniku dostal Anderle, který prostřelil Dvořáka v brance Vimperku.

Ten samý hráč se o slovo přihlásil také o 8 minut později. Obránce Jan Fučík vystihl chybu soupeře a dral se do přečíslení 2 na 1 právě se střelcem první branky Anderlem. Jan Fučík následně puk bekhendem bravurně nasměroval přímo na hůl Anderleho, který byl v ideální pozici na středu před gólmanem. Ačkoli se Anderle dostal do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky, parádní kličkou do forhendu vykoupal Dvořáka (který se dostal mimo možnost zabránit střele) a v pádu elegantně přehodil Dvořákův beton – 2:0. Nutno dodat, že na prvních dvou gólech nesli částečnou zásluhu také nováčci v týmu, příchozí ze Samsonu Lukáš Sumerauer a Jakub Šuhaj.

Poklidná druhá perioda

Druhá třetina přinesla, stejně jako třetina první, dvě branky. Nejprve na straně hostí snižoval ve 21. minutě Horejš, který dostal příliš mnoho prostoru v předbrankovém prostoru domácích a Spáčil nemohl s jeho střelou nic dělat.

Částečný klid na hokejky domácích vrátila situace ze 35. minuty. Michalec posunul vybojovaný puk z rohu na Hakla, ten se naznačením zbavil soupeře a následně se natlačil před branku Vimperku. Kotouč zůstal u levého betonu Dvořáka, přičemž Michalec s Janem Fučíkem prokázali značný kanadský důraz, kdy druhý jmenovaný dokázal dostat kotouč až do sítě. Po druhé třetině tak Slavoj odcházel do šatny s dvoubrankovým náskokem, který rozhodně nenaznačoval jednoznačný průběh třetí třetiny.

Ilustrační obrázek: Daniel Lamač stíhá soupeře z Vimperku

Návrat legendy a koncert jedné z krumlovských pětek

První z větších událostí třetí třetiny nastala po pěti minutách od úvodního vhazování. Poctivé napadání Lamače, Hakla a Michalce přineslo ovoce. Druhý jmenovaný vybruslil do prostoru kruhů, přičemž skrytou střelou pod ruku brankáře orazítkoval tyč. Puk zůstal na brankové čáře za Dvořákem, kde ho nalezl Michalec a opět prokázal již u třetího gólu Slavoje osvědčený kanadský důraz.

Velmi zajímavý moment mohli diváci spatřit o několik minut později, kdy byl domácí brankář Petr Spáčil nucen střídat a do branky tak na chvíli musel zaskočit Radek Lukeš. Ten si i krátkou chvíli v brance náležitě užil, když při svém návratu v dresu Slavoje pohotově zlikvidoval jednu z velmi nebezpečných šancí soupeře.

Hosté pak korigovali stav utkání díky střele z úhlu z hole Kašpara. Ta propadla Spáčilovi mezírkou u tyče, kterou si domácí brankář nepohlídal. V 52. minutě zápasu se z gólu opět radovali domácí, konkrétně trojice Berný-Michalec-Hakl. Třetí jmenovaný prostrčil vypadlý puk přes obránce soupeře na Michalce, který z pravé strany poslal puk k druhé tyči, kde s lopatou na zemi čekal úplně osamocený Berný a nasměroval puk do odkryté klece.

O 2 minuty později uzavřel střelecký účet zápasu Hakl, když si šikovně s pukem vyjel do prostorů mezi kruhy a jeho střela skončila v protilehlém horním rohu Dvořákovy branky. Domácí Slavoj tak bral všechny tři body z premiérového domácího utkání v této sezóně.

Tým odehrál solidní zápas, bude však ještě potřeba zapracovat na fyzické stránce. Jako obvykle se Medvědi mohli opřít o spolehlivý výkon brankáře.

Ilustrační obrázek: Miloslav Klíma si nebere servítky…

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Vimperk 6:2 – 24. 9. 2023 – zdroj údajů

Góly a nahrávky: 10. J. Anderle (Sumerauer, J. Šuhaj), 18. J. Anderle (J. Fučík, Sumerauer), 35. J. Fučík (Michalec, Hakl), 45. Michalec (Hakl, Lamač), 52. Berný (Michalec, Hakl), 54. Hakl (Michalec, Berný) – 21. M. Horejš (R. Sitter, Kašpar), 49. Kašpar (J. Šafář).

Sestava domácích: Spáčil (49. – 51. R. Lukeš) – Kozák, Machálek, Gallistl, Ferebauer, J. Fučík, Pav. Korytar – Michalec, Hakl, Berný, J. Kadlec, Mil. Klíma, Lamač, J. Šuhaj, Sumerauer, J. Anderle. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Absolvovali jsme minimální přípravu bez jediného letního zápasu, což také ovlivnilo začátek souboje s Vimperkem. Z brejku jsme získali vedení a od druhé třetiny jsme přebírali iniciativu. V závěru už bylo vidět, že nemáme nabrusleno.“

V sobotu do Strakonic na Křemelku

Další utkání čeká krumlovské hokejisty již tuto sobotu od 17:00 ve Strakonicích. Tým Strakonic, posílený o mladé a bojovné hráče, bude pro krumlovský A-tým skvělou prověrkou. Než se Medvědi představí v dalším domácím zápase, neváhejte přijet zafandit do Strakonic, kde se kluci porvou o další tři body do tabulky.