Medvědi ovládli hlubocké podzámčí

K poslednímu zápasu základní části, který byl zároveň dohrávkou 12. kola, zajížděli Medvědi na Hlubokou nad Vltavou. Pokud ještě chtěli teoreticky pomýšlet na lepší umístění v tabulce, museli na hřišti pod širým nebem získat všechny 3 body. Utkání ve stylu zámořského Winter Classic přineslo jako obvykle bitvu, ve které se oba celky přetahovaly do poslední minuty zápasu.

Frustrující úvod zápasu

Do zápasu vstoupili Slavojáci celkem dobře, kdy si během prvních dvou střídání vytvořili minimálně dvě gólové šance. Od té doby však na hřišti spíše dominovali domácí Rytíři. V 5. minutě se totiž Moudrému podařilo projet kolem obrany Slavoje a střelou pod vyrážečku na vzdálenější tyč překonat Píchu.

Studenou sprchou byl pro hosty gól Arnolda, který přišel hned o minutu později. Hlubočtí dostali před Píchou spoustu prostoru, kdy hned dva hráči neúspěšně doráželi kotouč za Píchova záda, až se to napotřetí podařilo.

Ve zbytku třetiny tak hráli uvolněněji domácí, pro které byl dosavadní stav utkání výrazně příznivější. Naopak Medvědi (zejména kvůli špatné viditelnosti modré čáry) se několikrát dostali do postavení mimo hru, zároveň často nad míru zbytečně reagovali na některé výroky rozhodčích. Znatelná frustrace se přenesla i na led, kdy se hostům nedařilo trvaleji usadit v útočném pásmu.

Obrat během krátké chvíle

Přestávky Medvědi využili jak nejlépe mohli. V kabině si ujasnili, že je potřeba se soustředit na výkon na ledě a nereagovat na okolní vlivy. Ještě po úvodních pěti minutách druhé třetiny sice navýšil skóre na 3:0 pro domácí Schmidmayer, pak však dění na ledě převzali do svých rukou hosté.

Výkon Slavoje se opticky zlepšil, avšak přihlížející diváci museli na první gól čekat až do samotného závěru druhé části. Potom však krumlovští rozjeli parádní obrat během pouhých dvou minut. Vše načal v 38. minutě Lamač. Berný mu prostrčil kotouč, Lamač najížděl z pravé strany k Daškovi. Mezi Lamačem a jeho spoluhráčem stál obrovitý obránce Škopek, nahrávka tak spíše nepřicházela v úvahu. Hráč s číslem 64 vzal situaci na sebe a udělal nejlépe jak mohl. Parádní střelou do protilehlého levého rohu vymetl všechny pavučinky v hlubocké brance.

Hned o minutu později bylo ještě veseleji. Josef Krcho shodil puk na levou stranu ke kruhům Štěrbovi, který milimetrovou přihrávkou našel Vojtěcha Krcha číhajícího u pravé tyče soupeřovy branky. Ačkoli se Dašek přesouval, na střelu Vojtěcha Krcha neměl nárok.

Do konce druhé třetiny se Slavoj prosadil ještě jednou. Machálek vyslal střelu od modré, kterou ztečoval Hakl. Puk se ještě odrazil od Daška přímo před tečujícího Hakla, který neváhal a bekhendovou střelou do odkryté horní části branky překonal hlubockého brankáře.

Poslední dvouminutovka druhé třetiny tak přinesla hned 3 branky, díky kterým Slavoj srovnal krok se svým soupeřem.

Úspěšný závěr základní části

Obrat ve druhé třetině znatelně dodal Medvědům sebevědomí. Naopak soupeřův klid naprosto ochromil. Medvědi převzali otěže zápasu a Vojtěch Krcho v 53. minutě vstřelil prozatímní vedoucí branku. Puk, který neúspěšně posílal na spoluhráče přes obránce Rytířů, se mu odrazil zpět na hůl, přičemž s takovou variantou Dašek vůbec nepočítal. Hlubocký brankář se nestíhal přesunout zpět k pravé tyči a čahoun v krumlovském dresu uklízel puk do odkryté klece.

Některá až zbytečná vyloučení brala domácím vítr z plachet, a tak přišla v 57. minutě další trefa ze strany Slavoje. Lamač byl ve správný čas na správném místě a golfákem k pravé k tyči málem protrhl síť za Daškem. Vstřelil tak svůj druhý gól v zápase, stejně jako o 4 minuty dříve Vojtěch Krcho.

Utkání ještě domácí dokázali zdramatizovat v 58. minutě, kdy se po průniku Robina Rákosníka obranou Slavoje prosadil z dorážky Bahula. Krumlovští si však zbytek zápasu pohlídali a brali 3 vydřené a možná i velmi důležité body do tabulky základní části.

Sladkou tečkou byla děkovačka s fanoušky, kteří na zápas dorazili. Právě oni tvořili báječnou atmosféru po celý zápas a hnali Medvědy za vítězstvím. Mockrát děkujeme a těšíme se na další společné momenty v play-off.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Č. Krumlov 4:5 – hráno 9.2. 2023 – zdroj zde

Góly a nahrávky: 5. Moudrý (Formánek), 6. Arnold (J. Melichar ml., Moudrý), 25. Schmidmayer (Miler, K. Vácha), 58. E. Bahula (Robin Rákosník) – 38. Lamač (Berný), 39. V. Krcho (Štěrba, J. Krcho), 39. Hakl (Machálek, Mil. Klíma), 53. V. Krcho (J. Anderle, J. Krcho), 57. Lamač (Berný)

Sestava hostů: Pícha – Machálek, Kozák, Štěrba, J. Fučík, P. Korytar – J. Krcho, V. Krcho, J. Anderle, J. Kadlec, Hakl, Mil. Klíma, Lamač, Berný, Vondřich. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář trenéra Viléma Migla ml.: „Body nám snad pomohou k výhodnějšímu nasazení do play off.“

Před branami vyřazovací části

Tímto zápasem Slavoj zakončil svou pouť základní částí. Účast v play-off je jistá, co však není jisté je, se kterým soupeřem se utkáme ve čtvrtfinále. Stále můžeme zůstat na 5. místě, kam jsme se dostali díky výhře nad Hlubokou. Zároveň však můžeme spadnout na 6. či dokonce zpět na 7. pozici.

Budeme určitě pozorně sledovat víkendová utkání, která budou rozhodující pro určení našeho čtvrtfinálového soupeře. Jedná se o zápasy Radomyšl vs. Strakonice a Veselí nad Lužnicí vs. Milevsko. V úvahu nám pro čtvrtfinále připadá Soběslav, Hluboká nad Vltavou, ale také Milevsko či Samson.

Sledujte naše sociální sítě

O našem čtvrtfinálovém soupeři vás budeme informovat, jakmile to bude možné. Tak nezapomeňte sledovat náš profil na Facebooku a Instagramu, kde se dozvíte o veškerém dění v našem klubu.