Kanonáda ve Vimperku

Dvanáct. Přesně tolik branek nastřílel Slavoj svému soupeři z Vimperku v rámci 6. kola Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. I když to zpočátku na žádnou velkou slávu nevypadalo, zápas postupně nabral úplně jiné obrátky.

Foto: Miloslav Klíma se právě raduje po nádherné teči z prvního gólu po návratu do sestavy Slavoje. Absentoval kvůli nedovolenému zákroku v loňském čtvrtfinále s Veselím nad Lužnicí (zdroj: Zdeněk Formánek)

Soupeř udeřil jako první

Utkání začal lépe domácí tým, kterému se hned ve 2. minutě podařilo vstřelit úvodní branku utkání zásluhou Holuba. Krumlovští dokázali zareagovat celkem rychle, ve 3. minutě poslal Kozák od modré čáry puk, který byl ideální na tečování. Toho využil Klíma a skvělou tečí usměrnil puk za záda Podskalského v brance Vimperku. V 10. minutě se navíc přesnou střelou od modré prosadil Gallistl a Slavoj se tak dostal do vedení. Jako by se soupeři chtěli přetahovat o výsledek gól po gólu. Ve 12. minutě totiž srovnal vimperský Sitter a stav utkání byl rázem 2:2. Vyrovnaný stav však vydržel necelou minutu. Ve 13. minutě se totiž do přečíslení 2 na 1 dostali Kadlec s Vondřichem, kdy prvně jmenovaný krásným pasem vybídl ke skórování do prázdné branky nejstaršího hráče jihočeské krajské ligy. První třetinu zakončil krásnou střelou pod víko přes obránce domácích Jakub Anderle – stav byl tedy 4:2 pro Krumlov po první periodě.

Jednostranná záležitost

Slavoj si do druhé třetiny přenesl stupňující se výkon z druhé poloviny první třetiny a začal na hřišti dominovat. Další gól však přišel až ve 31. minutě. Hakl s Anderlem si za modrou čárou v útočném pásmu přenechali puk, první jmenovaný si stáhl puk ke straně a přesnou nahrávkou našel Machálka, který bez problémů vstřelil další gól hostů. Podobná situace nastala hned o minutu později, tentokrát však Hakl našel z pozice za brankovou čárou Michalce. Ten trefil puk z první příklepem a procedil ho k tyči za záda brankáře Vimperku. Následně se trefil Daniel Lamač a vyhnal Podskalského z branky. Na jeho místo nastoupil Hodboď. Do konce druhé třetiny už branka nepadla.

Aby toho nebylo málo

I do třetí třetiny vstoupili Slavojáci plní chuti a výsledkem bylo postupně 5 gólů v síti Vimperku. Postupně dali gól Anderle, Hakl, Lamač, Michalec a Klíma. Ve všech případech vyjma Hakla šlo o jejich druhou branku v utkání. Slavoji se tak podařilo na ledě Vimperku vstřelit dvanáct gólů a odvézt si důležité 3 body za výhru 2:12. Hned 7 branek obstarala druhá formace Slavoje.

HC Vimperk – HC Slavoj Č. Krumlov 2:12 – 23.10. 2022zdroj údajů

Góly a nahrávky: 2. Holub (Schmidt, P. Novotný), 12. J. Sitter – 3. Mil. Klíma (Kozák), 10. Gallistl (J. Kadlec, D. Svoboda), 13. Vondřich (J. Kadlec, Kozák), 20. J. Anderle (Gallistl, D. Svoboda), 31. Machálek (Hakl), 32. Michalec (Hakl), 34. Lamač (Ungr, Řepa), 45. J. Anderle (D. Svoboda, Gallistl), 46. Hakl, 49. Lamač (Šimek, Berný), 51. Michalec (Hakl, Šimek), 59. Mil. Klíma (J. Kadlec)

Sestava hostů: Pícha – Kozák, Machálek, D. Svoboda, Gallistl, Řepa, Šimek – J. Kadlec, Mil. Klíma, Vondřich, Michalec, Hakl, J. Anderle, Ungr, Berný, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Od druhé třetiny byl na ledě jeden tým. Předčili jsme Vimperk ve všech činnostech.“

Čeká nás dvojkolo

Tento týden čekají A-tým hned dva zápasy. Na svátek v pátek 28. října se nejprve doma v 17:00 postaví proti Božeticím, v neděli 30.října se pak v Písku od 18:00 utká s Radomyšlí.