Hradečtí Střelci přehráli Slavoj bojovností a hokejovostí

V posledních třech letech se jindřichohradečtí Střelci stali krumlovskému týmu oblíbeným soupeřem. Krumlovští medvědi dokázali vyhrávat většími rozdíly, naposledy výsledkem 6:12 v předvánočním zápase na stadionu nedaleko rybníku Vajgar. Tentokrát se však karty obrátily.

Vyrovnaný stav

Gólové vstupy do zápasů má v letošní sezóně Slavoj zmáknuté. Tuto skutečnost potvrdil ve 4. minutě Hakl. Najel si do prostoru k pravému mantinelu, kam přes šířku hřiště dostal přesný pas od Anderleho. Následně zařadil na vyšší převod, obruslil obranu soupeře a ideálně zakončil svůj průnik střelou do pravého horního růžku branky. Diváci se tak mohli radovat hned zpočátku utkání po krásné akci. V 11. minutě však za stranu hostů srovnával mladíček Svoboda, který je letos mimořádně produktivní.

Aby toho nebylo málo, ve 14. minutě se Jindřichův Hradec ujal vedení zásluhou Tržila. Medvědům se naštěstí do konce třetiny podařilo srovnat, kdy v poslední minutě první třetiny našel Gallistl od modré čáry volného Klímu za pomoci přihrávky uličkou a Klíma si tváří v tvář poradil s Váchou. Pěkně si brankáře Střelců potáhl do strany, jak potřeboval a následně puk poslal mezi betony – 2:2. Po první periodě se tak oba týmy odebraly do kabin za vyrovnaného stavu.

Žalostný propad

Druhá třetina se stala pro domácí noční můrou. Slavoj inkasoval 4 branky, ve 29. minutě Píchu v brance nahradil Spáčil, když krumlovský starter vyfasoval osobní trest po tom, co se rozčiloval, když rozhodčí uznali spornou branku. Kotouč totiž nejspíš projel ze strany pod brankou, nedostal se tak do brány dle pravidel dovoleným způsobem.

Krumlovská střídačka se během této a následujících událostí začala zaobírat věcmi, které těžko ovlivní, naopak zapomínala na to nejdůležitější – herní projev na ledě. Naopak Střelci hráli ve velké pohodě, což potvrdil na konci druhé třetiny Tržil, který si během samostatného nájezdu dovolil provést fintu a lá Kucherov a uspěl. Za hosty skórovali během druhé třetiny dále Popelka, Koláček a Košťál.

Za Slavoj se asi v největší šanci ocitl Michalec, kdy po nabídce od Hakla nastřelil pouze horní konstrukci branky.

Bezgólový závěr utkání

Třetí třetina již žádné další změny ve skóre nepřinesla. Opticky by se dalo říct, že se zápas již pouze dohrával. Soupeř nepustil domácí do téměř žádné vyložené šance, tedy s výjimkou posledních minut, kdy se Slavoj dostal nejméně do dvou přečíslení 2 na 1. Avšak s nulovým výsledkem. Střelci si tak zaslouženě z krumlovského podzámčí odvezli všechny tři body.

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Střelci J. Hradec 2:6 (2:2, 0:4, 0:0) – 15. 10. 2023 – zdroj

Góly a nahrávky:
 4. Hakl (J. Anderle), 20. Mil. Klíma (Gallistl) – 11. F. Svoboda (Punda), 14. V. Tržil (Punda, Popelka), 21. Popelka (F. Svoboda, Štrajt), 29. M. Koláček (Gurka), 33. J. Košťál (Egert), 40. V. Tržil TS.

Sestava domácích: L. Pícha (29. Spáčil) – Machálek, Gallistl, Kozák, Mil. Klíma, Ferebauer, J. Fučík, P. Korytar – Michalec, Hakl, Berný, J. Kadlec, Svěchota, Lamač, J. Šuhaj, Sumerauer, J. Anderle. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Komentář asistenta trenéra Miroslava Lukeše: „Od začátku sezony nejsme schopni náš herní projev zlepšit. Povedlo se nám pouze první utkání v sezoně a od té doby se to bohužel jen zhoršuje. Osobně jsem z toho již hodně špatný a uvědomuji si, že pokud se to nezmění, tak nemůže sezona dopadnout dobře.“

V neděli v Soběslavi

Dalším soupeřem bude Slavoji Spartak Soběslav, která opět prověří připravenost krumlovských hokejistů. Následují navíc utkání s favorizovanými týmy – domácí s Rytíři z Hluboké nad Vltavou a venkovní proti Milevsku. Tento trojzápas tak zajisté ještě více odhalí současné postavení krumlovského týmu na krajských hokejových kolbištích.