Hradečtí Střelci obdrželi vánoční nadílku

K poslednímu předvánočnímu zápasu zajížděl A-tým Slavoje na Zimní stadion Jana Marka v Jindřichově Hradci. Přesto, že se zejména během první třetiny zápas vyvíjel ve prospěch Medvědů, cesta za vítězstvím nakonec nebyla naprosto jednoznačná.

Michalec měl nabito, aneb hattrick v rozmezí devíti minut

Ačkoli měl od začátku Slavoj na ledě optickou převahu, jeho hráčům se nedařilo v první polovině úvodní třetiny překonat Pachmana v brance Střelců. Diváci si na první zářez zápasu museli počkat až do 11. minuty, kdy se Michalec dokázal zorientovat v předbrankovém prostoru. Machálkovu střelu Pachman pouze vyrazil před sebe, na Michalcovu dorážku byl však krátký. Touto trefou roztočil Michalec svůj kulomet. V 15. minutě dostal přihrávku mezi kruhy od Kadlece a typickou podledovkou procedil puk mezi betony Pachmana a zvýšil skóre zápasu na 2:0 pro hosty.

Ilustrační foto: Vondřich operuje před brankou Střelců (zdroj: David Regásek)

Krumlovští měli v mezidobí další kupu šancí, úspěšný však byl až Hakl v 17. minutě. Společně s Anderlem se dostal do úniku 2 na 1, kdy Anderle chytře vyčkal na pohyb soupeřova obránce a poslal puk přesně na hůl Hakla. Ten uspěl tváří v tvář Pachmanovi střelou pod rukou. Hráč, který v 17. minutě na gól nahrával, se v 19. minutě proměnil ve střelce další branky. Puk mu do gólové pozice naservíroval Klíma a Anderle tak vstřelil svou devátou branku v sezóně. Poslední slovo si v 1. třetině vzal do té doby dvougólový Michalec. Berný kopl do vrtule a dostal se s hráčem se sedmičkou na zádech do přečíslení 2 na 1, kdy krásnou přihrávkou vybídl Michalce ke skórování. Druhý jmenovaný trefil kotouč z voleje náramně, kdy ten ještě orazítkoval levou tyč hradecké branky a následně skončil v síti. Michalec se tak mohl radovat z prvního hattricku v dresu Slavoje. Tým vstoupil do zápasu velmi sebevědomým dojmem.

Ještě není konec …

Jak je již zvykem, když tým po první třetině vyhrává tak velkým rozdílem jako Medvědi v Hradci (5:0), vyvstávají sklony k podcenění zbytku zápasu. Úkolem bylo se nejlépe zaměřit na defenzivu a dohrát zápas bez inkasované branky. Světe div se, soupeř ve 23. a 26. minutě snížil skóre zápasu zásluhou Košťála a Svobody. Částečný klid na duši vrátil Slavoji v 31. minutě Fučík, když se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Našel puk, který vypadl za Pachmanova záda a uklidil ho v klidu do branky – 2:6. Následující minuty však opět patřily soupeři. Ve 35. minutě skóroval Strnad a na konci druhé třetiny se ještě trefil podruhé v zápasu mladíček Svoboda. Medvědi dali zbytečně soupeři přičichnout a do kabin se tedy po druhé třetině odcházelo za stavu 4:6 pro hosty, který již nenaznačoval jednoznačný průběh zápasu.

Ilustrační foto: Pícha se musí mít na pozoru (zdroj: David Regásek)

Přestřelka hodná divokému západu

Ve třetí třetině si 88 přihlížejících diváků muselo vyčkat na další branku až do 48. minuty. Podruhé se prosadil Anderle, když si v přečíslení pohledným způsobem vyměnil kotouč s Kadlecem a trefoval již z polovic odkrytou klec. Padesátá minuta zápasu přinesla dvě branky. Za Střelce trefoval volný prostor v brance přesně Šimek, za Slavoj přidal svou druhou branku v zápase Hakl. V oslabení si najel mezi obránce soupeře a Kadlec ho přesnou přihrávkou, která jen klapla do hole, krásně našel. Hakl se rozhodl nic nevymýšlet a svižnou střelou trefil prostor mezi betony, čímž vyhnal Pachmana z branky. Do hradecké svatyně nastoupil mladičký Soukup, který hned o minutu později nejprve zastavil pokus Hakla o průnik obranou Střelců betonem, na dorážku Kadlece ovšem nestačil.

V 57. minutě se opět prosadily oba celky. Snížení zařídil hradecký Svoboda, který tak dovršil hattrick. Z hattricku se následně radoval také Hakl. Ujal se puku sraženého Klímou za obránce Střelců, přeřadil na vyšší rychlost a výsledkem byla přesná trefa pod horní tyčku. I pro Hakla šlo o první třígólové představení v dresu Slavoje, stejně jako tomu bylo u Michalce. Šlo též o desátý gól Slavoje v zápasu. V 58. minutě se zaradoval Vondřich, když zužitkoval nahrávku Kadlece. Asistent u tohoto gólu měl prsty i v poslední brance utkání. Najížděl proti brankáři Hradce a všiml si u druhé tyče čekajícího Hakla, kterému stačilo puk zamést do odkryté klece.

Konec dobrý, všechno dobré

Divoké utkání tak přineslo úctyhodných 18 branek a zaplať pánbůh také důležité 3 body do tabulky. V tabulce dotírající Vimperk byl totiž též úspěšný, když si poradil na domácím ledě se Samsonem.

Ilustrační foto: Zápasy s Hradcem jsou v posledních letech spíše gólovými hody (zdroj: David Regásek)

HC Střelci J. Hradec – HC Slavoj Č. Krumlov 6:12 – hráno 17. 12. 2022 – zdroj zde

Góly a nahrávky: 23. J. Košťál (Egert), 26. F. Svoboda (Egert, Gurka), 35. Strnad (Popelka, V. Tržil), 40. F. Svoboda (Gurka), 50. F. Šimek (V. Tržil), 57. F. Svoboda (J. Košťál (T. Kohút) – 11. Michalec (Machálek (Mil. Klíma), 15. Michalec (J. Kadlec), 17. Hakl (J. Anderle, Gallistl), 19. J. Anderle (Mil. Klíma), 19. Michalec (Berný), 31. J. Fučík (Vondřich, J. Kadlec), 48. J. Anderle (J. Kadlec), 50. Hakl (J. Kadlec), 51. J. Kadlec (Hakl), 57. Hakl (D. Svoboda), 58. Vondřich (J. Kadlec), 59. Hakl (J. Kadlec, Mil. Klíma).

Sestava hostů: Pícha – D. Svoboda, Gallistl, Machálek, M. Šimek, P. Korytar – Michalec, Hakl, J. Anderle, J. Kadlec, J. Fučík, Vondřich, Berný, Mil. Klíma. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

Komentář hl. trenéra Viléma Mígla ml. k zápasu: „Po první třetině jsme usnuli na vavřínech. V závěru jsme zlepšili hru dozadu a přidali góly.“

Vánoční pauza a pak zpět do bojů o play-off

Nyní čekají Slavojáky vánoční svátky, které prožijí s nejbližšími u cukroví a vánočních pohádek (a následně na běhacím pásu a v posilovně). Po krátkém odpočinku se Medvědi od začátku roku 2023 budou nadále rvát o udržení pozice zajišťující postup do play-off. Cesta to bude ještě dlouhá a náročná, věříme však, že se šťastným koncem.