Hokej není vždy na prvním místě

V neděli 16.10. se hrálo 5. kolo Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Na krumlovský led zavítali jindřichohradečtí Střelci, kteří v předchozím kole solidně potrápili favorizovaný tým Samsonu České Budějovice.

Kvalitní vstup do utkání

Přestože jako první v utkání zahrozili hosté, patřil úvod zápasu zejména domácímu týmu. Všechny střely soupeře pokryl Spáčil a bylo otázkou času, kdy Medvědi otevřou skóre zápasu. V 6. minutě se to podařilo zásluhou kapitána Jirky Vondřicha, jemuž přihrávali Vojtěch Krcho a Jan Kadlec. V 11. minutě přidala první lajna Slavoje další gól, důraz před brankou velmi dobře demonstroval Vojtěch Krcho po nahrávce Kadlece. Hned o minutu později přibrzdil Hakl za modrou čárou v soupeřově útočném pásmu, zadovkou našel Anderleho, který projel po pravé straně až k brankáři soupeře. Napoprvé hráč s číslem 12 neuspěl, svůj neúspěšný pokus však již úspěšně dorazil a gól na 3:0 byl na světě. V 16. minutě uháněli Hakl s Anderlem do situace 2 na 1, prvně jmenovaný však nenahrál úplně přesně. Druhá lajna Slavoje se i tak usadila v útočném pásmu a byla z toho další branka v soupeřově síti. Michalec krásnou tečí usměrnil puk vyslaný jedním z obránců od modré čáry. Asistovali Řepa a Gallistl.

Zdraví na prvním místě

Několik chvil po 4. gólu Slavoje přišla situace, která obrátila celý zápas jiným směrem. Lamač se u modré čáry srazil s hradeckým Žouželkou, který zůstal bezvládně ležet na ledě. Nikdo zpočátku netušil, jak vážná situace bude. Pro hráče z řad Střelců musela přijet záchranná služba – výsledkem byly čtyři zlomené obratle, pohmoždění krční páteře a krvácení do mozku. V návaznosti na tuto nehezkou událost soupeř pochopitelně požádal o ukončení zápasu. Ze strany domácích bylo požadavku samozřejmě vyhověno. Z utkání tak Slavoj bere 3 body, skóre 4:0 zůstalo i ve výsledkových listinách. Důležitější však samozřejmě bude to, aby se hráč Jindřichova Hradce co nejdříve uzdravil. Držíme palce, ať je co nejdříve vše v pořádku.

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Střelci J. Hradec 4:0 16.10. 2022 (předčasně ukončeno před koncem 1. třetiny)

Góly a nahrávky Slavoje: 6. Vondřich (V. Krcho, J. Kadlec), 11. V. Krcho (J. Kadlec), 12. J. Anderle (Hakl), 16. Michalec (Řepa, Gallistl)

Sestava domácích: Spáčil – Machálek, Kozák, Řepa, Gallistl, P. Korytar, Šimek – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, Michalec, Hakl, J. Anderle, Berný, J. Fučík, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek

V neděli k souboji do Vimperka

Již tuto neděli 23.10. zajíždí Slavoj na vimperský led na nelehký souboj se zarputilým soupeřem. Rozhodně se pokusí přidat třetí výhru v sezóně.