Důležitý zápas rozseklo prodloužení. Dva body zůstaly pod krumlovským zámkem.

V rámci 17. kola Krajské ligy mužů Jihočeského kraje zavítali do šlechtického města chasníci ze Šumavy. Soupeř z Vimperku se dokázal skvěle držet, dlouhou dobu dokonce vedl, nakonec však ze souboje odešel s pouhým jedním bodem.

Infarktový finiš a urvané 2 body

Začátek první třetiny přinesl na obou stranách zajímavé šance, brankáři Spáčil a Dvořák však pokryli všechno, co se dalo. Na první gól zápasu se čekalo až do 19. minuty zápasu, kdy se střelou od modré prosadil přízemní střelou Předota. Tato rána však vydržela prozatím vedoucí trefou jen do další minuty. V té totiž srovnal tečí Fučíkovy střely navrátilec do sestavy Josef Krcho, který byl po velkou část této sezóny mimo hru kvůli suspendaci za zákrok v loňském čtvrtfinále s Veselím nad Lužnicí. Touto brankou vrátil domácím částečný klid do druhé třetiny.

Druhá třetina přinesla další příležitosti na obou stranách, skóre se však neměnilo. Do třetí třetiny vlétl lépe Vimperk, který do vedení poslal ve 42. minutě Kašpar. Slavoj se snažil jak mohl, ještě pět minut do konce se mu ovšem nedařilo prostřelit Dvořáka na straně Vimperku. Medvědům nezbývalo nic jiného, než zkusit hru v šesti. Tři minuty do konce zápasu se domácím podařilo vyrovnat. Před brankou operovali mladíci Michalec, Hakl a Vojtěch Krcho, když třetí jmenovaný důrazně protlačil puk za Dvořákova záda a vrátil Slavoj do zápasu. Více už se do konce třetí třetiny neudálo, jistotou tak byl jeden bod pro obě strany. O tom, komu připadne i bod druhý, se muselo rozhodnout až v prodloužení.

To však nemělo dlouhé trvání. Josef Krcho hned na začátku obkroužil bránu soupeře, nabil přesně na volej svého bratra Vojtěcha a ten rozjásal krumlovský stadion. Bratrská spolupráce přinesla Slavoji bonusový bod, který se bude do nelehkého závěru sezóny velmi hodit.

V příštím zápasu vyzvou Medvědi Božetice, hrající na milevském ledě.

Ilustrační foto: Gallistl bojuje se soupeři o kotouč (zdroj: Zdeněk Formánek)

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Vimperk 3:2 v prodl. – hráno 8.1. 2023 – zdroj zde

Góly a nahrávky: 20. J. Krcho (J. Anderle, J. Fučík), 57. V. Krcho (D. Svoboda, Michalec), 61. V. Krcho (J. Krcho) – 19. J. Předota (J. Sitter, Korous), 42. Kašpar (J. Předota, J. Sitter).

Sestava domácích: Spáčil – Machálek, Kozák, D. Svoboda, J. Fučík, M. Šimek, P. Korytar – J. Kadlec, Vondřich, Mil. Klíma, V. Krcho, J. Krcho, J. Anderle, Michalec, Hakl, Berný, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek