Dorost zakončil první část soutěže

Dorostenecký tým Slavoje má za sebou první část letošní sezóny. V posledním utkání porazil mužstvo Humpolce na domácím ledě poměrem 6:2. Jak se mu vedlo, komu se nejvíc dařilo a co čeká Slavojáky v dohledné době?

Pomyslné bramborové umístění

V první části Regionální ligy dorostu zápolili dorostenci v rámci skupiny 3 celkem s osmi celky. S každým soupeřem odehráli 2 utkání, jedno na domácím ledě a druhé jako hosté. Soupeři dorostenců byla následující mužstva – HC Motor České Budějovice B, HC Tábor B (Soběslav), HC Střelci Jindřichův Hradec, HC Lední medvědi Pelhřimov, HC DDM České Budějovice, HC MAD BULL, Jiskra Humpolec a SK Telč.

V rámci této devítičlenné skupiny obsadili krumlovští 4. místo, kdy s 32 body o pouhý bod zaostali za třetím Jindřichovým Hradcem. Vítězem skupiny se stal tým HC Motor České Budějovice B, který v 16 zápasech posbíral 43 bodů. V závěsu o 5 bodů za vítězem skupiny zůstal na druhém místě Tábor B.

Krumlovský dorost dokázal zvítězit 10krát v základní hrací době, utrpěl 5 proher a jednou prohrál v prodloužení. Skóre 102 vstřelených branek ku 50 obdrženým však vypadá velmi dobře. Krumlovští nastříleli druhý nejvyšší počet gólů ve skupině 3 Regionální ligy dorostu. Více nastřílel jen favorit a vítěz skupiny Motor B.

Individuální počínání hráčů

Při zkoumání individuálních statistik v rámci skupiny 3 Regionální dorostu nemusíme zabrušovat nějak podstatně hluboko. Hned v první desítce bodování totiž nalezneme 3 zástupce krumlovského Slavoje.

Nejlépe si počínal útočník Tomáš Velek, který skončil v bodování celé skupiny na 2. místě. V 16 zápasech zapsal parádních 35 bodů za 30 gólů a 5 asistencí! Lepšího kanonýra byste v tabulkách skupiny 3 hledali marně. Velek nastřílel o 6 branek více než vítěz bodování Václav Svoboda z Jindřichova Hradce (24) a alespoň co se týče branek obsadil celkově první místo skupiny.

Na 5. místě bodování skupiny se pak umístil Václav Pártl (32 bodů) a na 8. místě František Čížek (29 bodů).

Co se týká práce pro tým, pochvalu zaslouží zejména Anežka Čabelová. Vyzdvihnout je však třeba tým jako celek. Až na pár zaváhání předvedl obstojnou jízdu, která však bohužel neskončila nejlépe jak mohla.

Co čeká dorostence dál?

Umístění na 4. příčce tabulky bohužel dorostence nekatapultovalo do nadstavby, kde by mohli zápolit s kvalitnějšími soupeři, naopak budou hrát skupinu 17 o umístění, ve které se s každým soupeřem utkají rovnou 4krát. Co se týká soupeřů, oproti základní skupině nedošlo kromě Strakonic k výraznější obměně. V 16. kolové skupině o umístění budou Slavojáci zápolit s následující týmy – HC Strakonice, HC MAD BULL, HC Střelci Jindřichův Hradec a HC DDM České Budějovice.

S ohledem na průběh první části sezóny rozhodně absence v nadstavbě zamrzí. Minimálně na druhé postupové místo krumlovským moc bodů nescházelo. Nedá se však nic dělat. Systém je neúprosný a krumlovští mladíci teď musí svou kvalitu prokázat tím, že budou vévodit alespoň skupině o umístění. Držíme palce!

Zhodnocení první části soutěže trenérem

Jaký je pohled trenéra dorostu Jana Fučíka na první část sezóny?

„V první části soutěže jsme si nevedli úplně špatně, jsem však velmi zklamaný, že jsme nepostoupili do nadstavby. Samozřejmě jsem rád, že se někteří hráči umístili vysoko v individuálních statistikách, ale hokej je týmová hra, a proto bych byl mnohem spokojenější, pokud by se povedl týmový úspěch.“