|

Debakl v Soběslavi a krutá prohra s Hlubokou

Poslední dva duely sehráli Medvědi se soupeři těžkého kalibru. Ani bruslivou a důraznou Soběslav ani hlubocké Rytíře v čele s Martinem Hanzalem porazit nedokázali.

Sesypaný domeček z karet

Na ledě Soběslavi se do poloviny první třetiny hrál vyrovnaný hokej. V 10. minutě však domácí poprvé skórovali a následně již po většinu zápasu dominovali. Za hosty v 32. minutě snižoval navrátilec do sestavy, kapitán a matador Jiří Vondřich, když využil po pěkné souhře Hakla s Lamačem své pozice před brankářem a i přes obránce Soběslavi procpal puk mezi betony Nováka. Soběslav však následně přidala další dva góly.

Za Slavoj už skóroval jen Gallistl, když ve 44. minutě využil vyhraného vhazování a neskutečnou dělovkou z ruky trefil zadní horní konstrukci uvnitř branky. O táborské pendly posílení domácí následně upravili skóre na konečných 7:2 z jejich pohledu. Slavoj po většinu zápasu působil odevzdaným dojmem.

OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Č. Krumlov 7:2 – 22. 10. 2023 – zdroj údajů

Góly a nahrávky:
10. J. Nevšímal (Žákovský, Jiří Kubeš), 13. J. Nevšímal (Hák, Jiří Kubeš), 20. Šrubař (Jiří Kubeš, Hák), 25. V. Slabý, 36. V. Slabý (J. Nevšímal), 43. Jiří Kubeš (Žákovský, Šrubař), 48. Hák (Šrubař, Žákovský) – 32. Vondřich (Hakl, Lamač), 44. Gallistl (Sumerauer).

Sestava hostů Pícha – Gallistl, Ferebauer, Kozák, Machálek (50. R. Kalista), Pav. Korytar, J. Fučík – Mil. Klíma, Sumerauer, J. Anderle, Michalec, Hakl, Berný, Vondřich, Lamač. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.

Komentář hl. trenéra Viléma Migla ml. k zápasu: „Pouze deset minut jsme dodržovali taktiku.“

Sympatický bojovný výkon sérii proher neprolomil

Poslední utkání zatím odehráli Medvědi na domácím ledě s Hlubokou nad Vltavou. Skóre otevřeli hosté v 15. minutě zásluhou Martina Hanzala. Ve 27. minutě se Miloslav Klíma dostal k odraženému puku po střele Josefa Krcha (který se do Slavoje vrátil po krátké anabázi v Milevsku) a dokázal ho dostat až za Daškova záda. Hosté však o chvilinku později opět navýšili skóre zápasu na 2:1.

O minutu později však Medvědi srovnali stav utkání, když Gallistlovu skrytou střelu od modré čáry ztečoval Lamač do sítě za Daškovými zády. Po tom co se hlubočtí Rytíři opět dostali do vedení srovnával po vyhraném vhazování za domácí Gallistl střelou z ruky od modré čáry, která měla profesionální parametry.

Do konce zápasu se však Hluboké podařilo převzít iniciativu a dvěma góly si udělala náskok, který již Slavoj nedotáhl. Naopak Hluboká pečetila své vítězství trefou do prázdné brány při hře Slavoje bez brankáře.

Ilustrační foto: Derby s Hlubokou má vždy skvělý hokejový náboj.

Krumlovští odehráli bojovné utkání, jehož obraz se podstatně lišil od utkání předchozích. Doplatili však na některé nedostatky v obraně a hlavně na žalostnou koncovku. Šancí ke skórování bylo až až.

HC Slavoj Č. Krumlov – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:6 – 29. 10. 2023 – zdroj údajů

27. Mil. Klíma (J. Krcho, Sumerauer), 28. Lamač (Vondřich, Gallistl), 42. Gallistl (Vondřich, J. Anderle) – 15. M. Hanzal (D. Nedorost, Matys), 27. Škopek (Michel, J. Melichar ml.), 34. Matys (M. Hanzal), 43. Formánek, 48. Matys (E. Bahula), 59. J. Melichar ml.
Rozhodčí: A. Ondřej – Mich. Dančišin, Kopřiva.

Sestava domácích: Pícha – Gallistl, Ferebauer, Kozák, Mil. Klíma, Pav. Korytar, J. Fučík – Michalec, Hakl, Berný, J. Šuhaj, Sumerauer, J. Krcho, Lamač, Vondřich, J. Anderle. Trenér Vilém Migl ml.

Komentář hl. trenéra Viléma Migla ml. k zápasu: „Myslím, že jsme odehráli vyrovnaný zápas. Na šance určitě. Ale Hluboká nám dala lekci z produktivity.“

Důležité utkání v Písku

Další utkání sehrají Medvědi již zítra, tj. 5. 11. od 18:00 v Písku s Radomyšlí. Slavoj potřebuje konečně bodovat, zejména pro zisk lepšího postavení v tabulce. Držte palce.